Tartu linn andis loa Lina haiglakvartalis lammutada

Tartu linnavalitsuse värske korraldus lubab Lina tänava miljööalal lammutada kolm endist haiglahoonet, kuigi arutelu selle ala tuleviku üle alles kestab.

Lammutusloa taotluse esitas krundi omanik tänavu 15. aprillil Lina 7 eluhoone, Lina 9 abihoone ja Lina 11 pesuköögi lammutamiseks ja linnavalitsus rahuldas selle, leides, et õiguslikult ei ole mingit alust keelduda, kirjutab Tartu Postimees.

«Ega nendest keegi hea meelega ei taha rääkida, see on selge,» ütles Tartu abilinnapea Jarno Laur pärast linnavalitsuse istungit.

Teema on linnale ebamugav, sest kuigi krundi omanik Aurorette OÜ on algusest peale rääkinud soovist amortiseerunud hooned lammutada, on endise haiglakompleksi hoonete säilitamine olnud detailplaneeringu aruteludes kodanikuühenduste selge soov ja keskseid küsimusi Turu tänava äärde kavandatud uue hoone suuruse kõrval.

Lina tänavast kesklinna poole jäävad hooned endises haiglakompleksis on kavas säilitada.

Laur nentis, et lammutamine pole planeeringuga seotud, see käib ehitusmääruse ja ehitusseaduse alusel.

Nagu linnavalitsus ka korralduses märgib, ei ole seaduses piiranguid hoonete lammutamisele miljööväärtuslikul alal. Piisab, kui esitada ehitusloa taotlus ja projekt, pole vaja detailplaneeringut.

Tartu ehitusmääruse järgi võib miljööalal ehitise lammutada, kui seda pole võimalik ehitustehnilise ekspertiisi andmetel enam restaureerida.

Tartu õigusteenistuse juhataja Anneli Apuhtin ütles, et seda võib mõista ka nii, et kui omanik ei suuda hooneid restaureerida kulukuse tõttu. «Ilmselt muinsuskaitsjad ütlevad, et kõike saab. Saab ka nullist tagasi ehitada,» märkis ta.

Pikemalt Tartu Postimehes

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.