Põld: Euroopa on Ebola tulekuks valmis 

Qvalitase peaarsti Toomas Põllu sõnul pole Ebola viiruse puhul mingit põhjust paanikaks ning Eesti oleks valmis Ebola patsienti vastu võtma, sest juba aastaid tagasi on politsei, haiglad, sadamad ja teised strateegilised asutused õppustel läbi mänginud situatsiooni, kus Eestisse tuleb mõni ohtlik viirus.

Põld rääkis "Ringvaatele", et kuna Ebola viiruse vastu vaktsiini ei ole, on sellesse nakatumise vältimiseks kõige olulisem hügieenireeglite järgimine, vahendasid ERR uudised.

Viirus levib inimeste kehavedelike kaudu. Aafrikas on tema sõnul probleemiks tõenäoliselt see, et nad elavad perekondade ja kogukondadena üksteisele väga lähestikku. "Nende kehad ja riided puutuvad päris sageli kokku ja see ongi tõenäoliselt põhjus, miks ta on nii kiiresti levima hakanud."

Arsti hinnangul on Euroopa Ebola tulekuks valmis, sest Ebola ei ole tegelikult uus viirus. Esimest korda mainiti seda 1976. aastal. Eesti oleks tema kinnitusel valmis Ebola patsienti vastu võtma. "Inimesed ilmselt ei tea, aga nii lennunduses, merel, meditsiinis - igal pool - on juba aastaid tagasi läbi mängitud situatsioonid, kui Eestisse tuleb mõni ohtlik viirus, mis võib kiiresti epideemiliselt edasi minna. Sinna on haaratud kõik teenistused - politsei, isegi kapo, sadamad, lennujaamad. Sellised situatsioonid on läbi mängitud," selgitas Põld.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.