Eesti täpsustab Ebola viirusnakkusega tegelemise juhist

WHO peadirektori 8. augusti otsuses sisalduvad soovitused Ebola viirusnakkuse leviku tõkestamiseks on Eestis täidetud, kinnitab sotsiaalministeeriumi esindaja. Täpsemad juhised tervishoiutöötajatele Ebola viirusnakkuse kohta on täpsustamisel.

WHO Euroopa regiooni peadirektor Zsuzsanna Jakab saatis 12. augustil regiooni kõikide liikmesriikide terviseministritele kirja Ebola viirusnakkuse teemal, milles informeerib kujunenud epidemioloogilisest olukorrast Lääne-Aafrika piirkonnas ning selgitab 8. augustil 2014. a. WHO peadirektori otsuse tagamaid kuulutada välja Ebola viirusnakkuse leviku tõttu rahvusvahelise tähtsusega rahvatervise hädaolukord. Ühtlasi korratakse kirjas üle WHO peadirektori 8. augusti otsuses sisalduvad soovitused, mis laienevad kõikidele liikmesriikidele.

 Eestis on eelnimetatud otsuses nimetatud soovitused täidetud, sh:

-         Me ei ole kehtestanud ametlikke reisipiiranguid puhangust haaratud riikidele, kuid edastame infot ning soovitusi riskipiirkonda reisijatele nakkuse vältimiseks. Sotsiaalministeerium, terviseamet ja välisministeerium on samuti selles küsimuses kohtunud ja leppinud kokku reisijatele suunatud informatsiooni ühtlustamises.

-         Oleme valmistunud Ebola viirusnakkuse haigusjuhtumiga tegelemiseks – meil on kehtiv leping Rootsi nakkushaiguste instituudiga uuringuproovide laboratoorseks analüüsimiseks; oleme kohtunud eesliini tervishoiuvõrguga ning arutatud võimalikku stsenaariumit, kui haigusjuht peaks tekkima – sarnaseid arutelusid plaanime teha regulaarselt.  Täpsustamisel on üldine juhis tervishoiutöötajatele Ebola viirusnakkuse kohta, kus on info haigusest, juhised proovide võtmise ning edastamise kohta laborianalüüside teostamiseks, nakkusohutuse tagamise nõuded tervishoiuasutustes ning muud haigusjuhu käitlemise juhised.  

-         Osaleme rahvusvahelises koostöös ning tegevuste koordineerimises – jälgime pidevalt arenguid, osaleme regulaarsetel aruteludel Euroopa Komisjoni ja selle asjakohaste institutsioonide, WHO ja EL liikmeriikidega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.