Boris Kirdi ametist lahkumise taga võisid olla ahistamissüüdistused

20 000 eurot on summa, mille tõttu astub oktoobris kohtukulli ette Tallinna abilinnapea Taavi Aasa nõunik Maimo-Lii Paloveer.

Ta on juba teine Aasa nõunik, kes kriminaalsüüdistusega kohtusse satub. Ivo Parbus pandi vangi meelehea võtmise eest. Paloveeri süüdistatakse kuriteo tulemusel saadud vara hoidmises. Karistusseadustik näeb selle eest ette rahalise karistuse või kuni ühe aasta pikkust vangistust, kirjutas Eesti Ekspress.

Vara ei tähenda siinkohal mõnda virutatud briljantsõrmust, kullast kaelakeed ega muud vääriseset, isegi mitte jõulukingiks saadud raamatu vahele peidetud kinkekaarti, vaid raha. Prokuratuuri hinnangul on tegemist väljapressimise saagiga.

Lõviosa 20 000 eurost seisab juba kolmandat aastat arestituna naise pangaarvel.

„Hoidsin ümbrikut rahaga paar nädalat kummuti sahtlis, siis viisin panka hoiule,“ ütles Paloveer.

„Tegemist on minu era-, mitte tööelu puudutava teemaga. Tegu, milles mind süüdistatakse, ma toime pannud ei ole,“ teatas Paloveer juba aasta tagasi. Ta kordas sama väidet ka nüüd: ta pole süüdi, tegemist on eraelulise asjaga. Kohtunik Anne Rebane kuulutas kohtuprotsessi eraelu kaitseks kinniseks.

Lugu on ootamatu, sest proua Paloveer peab end mitte kurjategijaks, vaid hoopis kuriteo ohvriks.

Paloveer väidab, et langes rünnaku ohvriks kolm suve tagasi, juulis 2011 Harjumaal Nelijärve puhkebaasis peetud Lääne-Tallinna Keskhaigla suvepäevadel. Ta töötas tollal haigla kommunikatsioonijuhina. Naised väitel ründas teda öösel napsune kolleeg. Nõukamentaliteediga eakas juhtivtöötaja, kes kuulus samuti Keskerakonda ja kellel oli kõva seljatagune linnavalitsuses.

Vanamees väitis, et mingit kallaletungi polnud. Ta oli vaid nautinud kena noore naisterahvaga koos päikesetõusu ja vaadet järvele. Vahepeal oli mees kahtlustatav. Praegu pole prokuratuuril tema vastu seoses suvepäevadel juhtunuga ühtegi süüdistust.

Suuremate meediaväljaannete kommentaariumis on juhtunuga seoses korduvalt mainitud LTKH endist juhatuse esimeest Boris Kirti. Ekspress ei saanud Kirdiga ühendust, et neid väiteid kommenteerida.

Loe täismahus Eesti Ekspressist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.