Ravile allumatu gonorröa külvab paanikat

Austraalia arstideni jõudis esimest korda juhtum, kus gonorröa ei allunud selle haiguse vastu mõeldud ravimitele.

Kesk-Euroopast pärit turist, kellel ravile allumatu gonorröa diagnoositi, sai haiguse tõenäoliselt Sydneyst, vahendas Tarbija 24 Austraalia uudisteportaali.

Uut tüüpi gonorröa juhtum Austraalias, mis juba juulis uue võimaliku terviseriskina paanika tekitas, on pannud Uus-Meremaadki oma inimesi hoiatama. Sealsed seksuaaltervise kliinikud on kõrgendatud valmisolekus, kuid ennekõike mõistagi hirmul, et haigus võib ka nende riiki levida.

Uus-Meremaa seksuaaltervise ühingu president Edward Coughlan hoiatas patsienti, kellel ravimatu gonorröa vorm avastati, kuid kes nüüdseks on arvatavasti Austraaliast lahkunud.

Hoiatus ravimatu haigustüve kandja(te)le on põhjustanud viimaste aastate suurima murelaine. Tüvi, mida tuntakse kui H041 avastati esimest korda 2009. aastal pärast seda, kui Jaapanis töötav prostituut haiguse «üles korjas». Arstide sõnul on ravimatutest haigusjuhtudest teateid tulnud hiljem näiteks Hawaiilt, kuid ka Californiast ja Norrast.

Dr Coughlan hoiatas, et enamik antibiootikume, mida tänases meditsiinis haiguse raviks kasutatakse, on välja töötatud 70 aastat tagasi ning on ajaga kasutuks muutunud. Uut ja tõhusat ravimit aga silmapiiril ei paista.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.