Täna lehes: Edu määrab soodustuse olemasolu

Võrreldes paljude teiste haigustega on diabeedi ravisse tulnud viimasel ajal väga palju uusi ravimeid. Kui I tüübi puhul toimub areng peamiselt tehnilises atribuutikas, mis insuliini manustamise juurde kuulub, siis II tüüpi diabeedi raviks on tulnud mitmeid uusi süstitavaid ja suukaudseid ravimeid. Kui kiiresti uued ravimid arstide poolt n-ö omaks võetakse ja millest see sõltub, uuritakse tänase lehe kaaneloos.

Arvamused

Aime Keis,  Ida-Viru Keskhaigla ülemarst „Hoolekande vajadus järjest suureneb“

Toivo Tänavsuu, ajakirjanik, vähiravifondi Kingitud Elu nõukogu esimees „Vähihaigete eest!“

Töö

Anneli Kannus, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor ja Anna Liisa Tamm, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioterapeudi õppekava lektor, õppekava juht „Teadmised füsioterapeudi tööst on paranenud“

Siiri Põllumaa,  EÄÜ juhatuse liige „Ämmaemandate retseptiõigus täienes“

Uudised

Eelarve vajus suuremasse miinusesse: Haigekassa sai selle aasta esimese kuue kuu tulemiks 20,7 miljonit eurot kahjumit, mis on 6,8 miljonit eelarvest kehvem. Mis on selle muutuse taga?

Traumaravi Eestis saab uue kvaliteedi: Noorte inimeste peamine surmapõhjus on trauma ja seetõttu on trauma­kirurg Peep Talving südameasjaks võtnud Eesti traumasüsteemi parandamise. Professor Talvingu eestvedamisel on astutud samme, et Eestis saaks kasutusele võtta Ameerikast pärit traumaprogrammi Advanced Trauma Life  Support (ATLS). Eestit külastanud USA professor Inger Schipper tutvustab, mida ATLS endast kujutab.

Fookuses

Lapse tervis: Ägeda bakteriaalse põletiku mehhanismid luubi all

Allergia: Reaktsioon bioloogilisele ravile kasvab

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.