Pärnu Haigla alustab onkoloogia erialal keemiaraviteenuste osutamist

Pärnu Haigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga (PERH) sõlmivad koostööleppe keemiaraviteenuse osutamiseks kaasates ühisesse tegevusse lisaks erialaspetsialistidele ka PERH-i apteegi ja verekeskuse.

„Pärnumaa Vähiühing ja Pärnu Haigla on pikemat aega otsinud võimalusi kuidas pakkuda  vähipatsientidele süsteemset ravi oma elukohale võimalikult lähemal. Näiliselt lihtne ja iseenesest mõistetav eesmärk on suurt täpsust ja spetsiifilist oskusteavet nõudev ning tehniliselt keerukas ettevõtmine. Selliseid projekte saab ellu viia vaid koostöös. Oleme väga tänulikud PERH-i kolleegidele, kes on meile appi tulnud ja meie mure oma südameasjaks võtnud,“ sõnas Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liikme – haigla ülemarsti Andrus Remmelgase sõnul lähtub kahe haigla vaheline tehniliselt suhteliselt keerukas koostööprojekt eeskätt patsientide huvidest „Projekti eesmärgiks on kergendada füüsiliselt ja psühholoogiliselt koormavat raviprotsessi onkoloogilistele haigetele ja nende lähedastele, tuues selle kvaliteetse raviteenusena Pärnumaa haigete elukohale maksimaalselt lähedale,“ märkis dr Remmelgas.

Koostööleppe kohaselt alustatakse Pärnu Haiglas alates sügisest arengukavas planeeritud keemiaraviteenuste osutamist onkoloogia erialal ambulatoorselt ja päevaravis.

Kahe partnerhaigla vaheline koostöö hakkab toimuma nii, et raviks sobivate patsientide selektsioon ja sobiva raviskeemi valik toimub regionaalhaiglate vähiravi konsiiliumides ja infusioonravi viiakse praktiliselt läbi Pärnu Haiglas juba olemasolevates ambulatoorsetes vastuvõtu kabinettides ning päevaravi osakonnas spetsiaalselt koolitatud protseduuriõdede poolt PERH-i keemiaravi arsti supervisiooni all.

Onkoloogiliste haigete käsitlemine saab toimuma vastavalt kehtivatele onkoloogia kvaliteedinõuetele.

Pärnu Haigla apteegis on tänaseks spetsiaalselt välja ehitatud ja litsentseeritud steriilsete ja tsütotoksiliste ravimite lahustamise keskus. Seda kasutatakse ravimite aseptilise manustamise ettevalmistamiseks ja kasvajatevastaste ravimite aseptilise manustamise ettevalmistamiseks ning tsütotoksliliste ainete käitlemiseks. Keskuse väljaehitamine läks haiglale maksma üle 60 000 eurot.

Keemiaravi läbiviimiseks ja vajalike meditsiiniseadmete soetamiseks on haigla investeerinud üle 25 000 euro ja tegutsemiseks vajalikku tark- ja riistvarasse veel täiendavalt ca 25 000 eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.