Raul Mill kohtus Hollandis tervishoiu ekspertidega

E-tervise Sihtasutuse juht Raul Mill kohtus Hollandis Amsterdamis sealsete tervishoiu ja e-teenuste ekspertidega. Kohtumisel arutati e-tervise ees seisvaid ülesandeid ja saavutatut Eestis ning Hollandis.

Kokkusaamisel osalenud Hollandi esindajad leidsid, et Eesti on saavutanud e-tervise osas märkimisväärset edu tänu osapoolte heale kaasamisele ja varasele konsensuse leidmisele osapooltega. Samuti peeti väga oluliseks riigi toetavat ja keskset koordineerivat rolli läbi seadusloome, mille kohaselt on raviandmete omanikuks patsient. See võimaldab muuta raviandmed patsiendile hõlpsasti kättesaadavaks ja luua e-tervise lahendusi nii arstidele kui patsientidele.

Väga oluliseks peeti ka nn. OptOut süsteemi, mille kohaselt on patsiendi raviandmed vaikimisi avatud ja soovi korral on patsiendil võimalus neid sulgeda.

Hollandist pärit Euroopa Komisjoni asepresident Neelie Kroes on Eesti e-tervise arendamist tõstnud eeskujuna esile mitmetel kohtumistel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.