Ebola levib Libeerias murettekitavalt kiiresti

Rahvusvaheline organisatsioon Piirideta Arstid teatas, et Libeerias levib Ebola murettekitavalt kiiresti ning haiguse kontrolli alla saamine on raske.

Piirideta Arstid esindaja Lindis Hurum sõnas, et Ebolasse nakatumine on nii kiire, et haigestunute arvu on aina raskem kindlaks teha, vahendas Postimees.

«Ebola levib arvatust kiiremini ning selle tõttu peame iga päev oma plaanid ümber tegema ja töörežiimi muutma,» teatas esindaja.

Libeeria pealinnas Monrovias on viimasel ajal olnud igapäevaselt nii palju uusi nakatumisi, et haigestunutele ei ole varsti enam haiglakohti.

Hurumi sõnul takistab haiguse üle kontrolli saamist ka see, et mitmed Libeeria haiglad ja meditsiinikeskused on oma uksed sulgenud, kuna ei suudetud suure haigete arvuga toime tulla.

«Libeeria tervishoiusüsteem on kokkuvajumise äärel,» nentis asjatundja.

Samuti on mitmed Libeeria arstid ja medõed keeldunud tööd tegemast, kuna kardavad Ebolasse nakatumist.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on seni 120 Lääne-Aafrika meditsiinitöötajat saanud Ebola nakkuse.

Lääne-Aafrika riikidest on Ebola tõttu enim kannatanud Libeeria, kus seni on selle haiguse tagajärjel elu kaotanud 624 inimest. Nakkuse saanuid on rohkem kui 1000.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.