Eksootiliselt maalt tuuakse kaasa ka eksootilisi haigusi 

Terviseameti andmeil on tänavu seitsme kuuga reisimisega seotud nakkushaigusi registreeritud kokku 66. Need haigused on tulnud valdavalt kaasa reisidelt eksootilistesse maadesse nagu Tai, India, Ghana, Sierra Leone, Costa Rica, Filipiinid, Indoneesia, kirjutasid ERR uudised Eesti Päevalehte.

Reisibüroo GoTravel seiklusreiside projektijuht Arne Uusjärv ütles, et nakkushaigusi on enamasti võimalik vaktsineerimiste ja õige käitumisega, kuid mõnede maade puhul jääb alati risk püsima.

Terviseameti epidemioloogianõunik Kuulo Kutsar rääkis, et ainuke nakkushaigus, mida turistid igal aastal Eestisse toovad on malaaria.

Eesti inimesed reisivad ka Aafrika, Aasia ja Lõuna-Ameerika nendes piirkondades, kus võib nakatuda tõelistesse meie jaoks eksootilistesse troopilistesse haigustesse, kuid meil neid registreeritud ei ole, sest tõenäoliselt meie arstid ei tunne ega diagnoosi neid.

Loe edasi Eesti Päevalehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.