Soome raviturist on Eestis igapäevane külaline

Taastava Kirurgia Kliiniku veresoontekirurg ja üks omanikest Tiit Meren räägib Soome ajalehes Iltalehti, et tema kliinikus kohtab soomlasi praktiliselt iga päev.

Kuna Soomes on raviteenuste hinnad keskmiselt 30 protsenti kallimad kui Eestis, siis tulevadki põhjanaabrid end Eestisse ravima. Kuigi hinnad on odavamad, on ravi kvaliteet sama hea või isegi parem kui Soomes, kirjutas Delfi Ärileht.

Tänavu 1. jaanuarist jõustus Euroopa Liidus direktiiv, mis annab patsientidele õiguse EL-i piires, Šveitsis ja Euroopa Majanduspiirkonna riikides toimunud raviprotsenduuride eest küsida hüvitist oma emamaa sotsiaalkindlustusametist või nn haigekassast.

Soomlased on seda võimalust ka aktiivselt kasutanud. Nad käivad Eestis nii hambaarsti juures kui muude eriarstide vastuvõttudel.

Ka Tallinna kesklinnas asuva hambaravikliiniku Kiinik32 ühe omaniku Piret Väli sõnul on umbes seitse protsenti nende 3500 patsiendist soomlased.

Süsteem on iseenesest lihtne. Soomlane tuleb, saab soovitud ravi ja maksab arve. Selle arvega läheb ta oma kodumaal vastavasse ametisse ja saab ravile kulunud raha tagasi. Soome riigile on see soodne, sest, nagu öeldud, on Eestis raviteenuste hinnad umbes kolmandiku võrra odavamad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.