Noorte vajadus psühhiaatrilise abi järele üha kasvab

Lõuna-Eesti haiglas avati teisipäeval laste ja noorte vaimse tervise kabinet, mis võimaldab Võrumaa noorte psüühikahäiretele varasemas faasis reageerida, kirjutas lõunaeestlane.ee.

Laste ja noorte vaimse tervise kabineti avamine Lõuna-Eesti haiglas on osa suuremast projektist, mille raames avatakse samasugused kabinetid ka Põlva ja Valga haiglas ning 12-kohaline noorukite statsionaarne palatiplokk Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliinikus.

Norra ja Eesti riigi ning TÜ kliinikumi poolt rahastatav projekt on esialgu mõeldud kestma ühe aasta, kuid sotsiaalministeeriumi asekantsler Ivi Normet avaldas teisipäevasele avamisele saadetud videopöördumises lootust, et loodud kabinetid jäävad avatuks ka pärast praeguse projekti ammendumist.

Tartu Ülikooli kliinikumi statistika räägib noorte üha suuremast vajadusest psühhiaatrilise abi järele. Kui 1995. aastal registreeriti Tartus noorte pöördumisi psühhiaatri ambulatoorsele vastuvõtule kokku 1200, siis 2012. aastal oli vastav arv juba 6400.

Lõuna-Eesti haigla laste ja noorte vaimse tervise kabinetis hakkavad tööle vaimse tervise õde Tuuli Kinsiveer, psühholoog Mariana Saksniit ja sotsiaaltöötaja Kristi Kenk.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.