Kuues aasta praktikal kulub marjaks ära

Alanud õppeaastast muutub arstiõppe VI aasta praktika-aastaks. Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president Elinor Õunap ütles, et tema arvates, on õppekava muudatus igati teretulnud, see tagab peatsetele arstidele paremad praktilised oskused ülikooli lõpetamisel.

"Samuti on mul hea meel, et perearsti praktikat pikendati, kuid kahju on mul sellest, et günekoloogia on praktikast kadunud," rääkis Õunap.

Tema sõnul on plaan võtta tudengid praktika käigus ka abiarstidena tööle, mis on kindlasti mitmele tudengile kindlasti abiks.

Ida-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliiniku üldkirurg ning arstiõppe praktika ja residentuur koordinaator kirurgiakliinikus Airi Oeselg märkis, et on üha enam märganud tendentsi, et tudengitel jääb puudu praktilisest-kliinilisest kogemusest, mistõttu praktika osakaalu suurendamine väljaõppes on igati teretulnud otsus.

"Lisaks on tulevastel arstidel rohkem võimalik tutvuda erinevate erialadega, et selle tulemusena teha edasiseks residentuuri kandideerimiseks õige valik, milles ei peaks hiljem pettuma," lisas Oeselg.

Ta näeb eelist ka erinevate haiglate kaasamises õppetööle, mis aitab nii haiglabaasi õppetöö kogemuse näol ning ka noort arsti tulevase residentuuri baasi ja töökoha valikul.

"Oma üliõpilasaastate kogemusest mäletan, et kuuendasl aastal oli õppetöö väga ära hajutatud ning kindlasti mitte piisavalt intensiivne ning loengute kokku surumine neljanda ja viienda aasta peale ei tohiks olla liiga koormav tudengite jaoks," leidis doktor Oeselg.

Kommentaarid ilmusid 12. augusti Meditsiiniuudiste paberlehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.