Lembi Aug: läbirääkimised ongi kompromisside leidmiseks

Lääne-Tallinna Keskhaigla usaldusarst ja järgmisest aastast arstide liidu juhi kohale asuv kardioloog Lembi Aug tõi kollekiivleppe taasalanud läbirääkimistest kõneldes välja, et meedikud on spetsiifilise ja pikaaegse ettevalmistusega spetsialistid, mida tuleb töö tasustamisel senisest enam arvestama hakata.

Lembi Aug rõhutas, et lõplikke vastuseid kollektiivleppe edu osas on momendil raske anda, sest läbirääkimised kestavad ja sisulised arutelud on alles algfaasis.

"Samas läbirääkimised ongi kompromisside leidmiseks," jätkas Aug. "Arstid ja õed on spetsiifilise ja pikaaegse ettevalmistusega spetsialistid, mida tuleb töö tasustamisel senisest enam arvestada."

"Lisaks esitab töö tervishoiuvaldkonnas inimestele täiendavaid tingimusi, mistõttu osa inimesi ka parima soovi ja tahtmise korral ei tule sellega toime," lisas ta.

Küsimusele, kui tõenäoliseks hindab ta tööseisaku võimalust läbirääkimiste ebaõnnestumisel, vastas Aug, et surveabinõud ei ole eesmärk omaette, kuid neid ei saa ka täielikult  välistada. "Järgmine läbirääkimiste voor on 15. septembril ning loodame, et seekord keskendutakse senisest rohkem sisule ja arvestatakse aja kulgu ning nähakse n-ö suurt pilti," sõnas tulevane arstide liidu juht.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.