Katrin Rehemaa: palganumbrid on vaid osa kollektiivleppest

Tervishoiutöötajate ja haiglate liidu vahelised läbirääkimised uue kollektiivlepingu sõlmimiseks algasid taas augusti lõpul ja jätkuvad 15. septembril. Eesti Arstide Liidu peasekretär Katrin Rehemaa ütles, et nende soov on läbi arutada kogu kollektiivlepingu projekt, mitte ainult arstide ja õdede palganumbrid.

"Me oleme mitmel korral arutanud koolituse küsimusi, see valdkond on väga segane, sest endiselt tundub, et mingisugust lisarahastust sinna kuskilt tulemas ei paista," sõnas Rehemaa viidates näiteks praktikatasudele ja arst-õppejõudude palgale.

"Miinimumtunnitasude senine pakkumine pole väärt arutamistki. See kõik teeb murelikuks," nentis Rehemaa.
Läbirääkimiste ebaõnnestumise ja survestusabinõude rakendamise üle arstide liidu esindaja spekuleerida ei soovinud, ent märkis, et välistada ühtki sammu praegu ka ei saa.

25. augustil toimunud kollektiivleping läbirääkimistel tuli ilmsiks, et haigekassa finantsseis on aga arvatust kehvem. Nädal varem toimunud haigekassa nõukogu koosolekul vähendati ravikindlustusmaksu planeeritavat laekumist ja otsustati kahel järgmisel aastal haigekassa jaotamata kasumit arstiabiks mitte kasutada.

Kõige suurem kokkuhoid tabab eriarstiabi. Esialgset eelarvet kärbiti 24 miljoni euro võrra. Kuidas kärped eelarve sees täpselt tehakse, pole veel otsustatud.

Pikemalt järgmisel nädalal 9. septembri ilmuvas Meditsiiniuudiste paberlehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.