Täna lehes: Erakliinikud haigekassa vastu kohtus

Täna ilmuva Meditsiiniuudiste paberlehe luubiloos võtame vaadelda, miks tõid haigekassa ja erakliinikute vahel kevadel sõlmitud ravilepingud tüli majja ning kes on need kümme kliinikut, kes rahajagaja vastu suve hakul kohtusse pöördusid.

Arvamused

Madis Tiik,  perearst ja nõustaja: „Arstiabi tulevik on virtuaalne“

Tiiu Aro, Terviseameti peadirektor, vähiravifondi Kingitud Elu nõukogu esimees „Kodusünnitus kohustab vastutusele“

Töö

Riin Kullaste, SA PERH Verekeskuse juhataja: „Miks mõni kingitus ei saagi sobima?“

Peep Talving,  PERHi ülemarst-nõunik erakorralise kirurgia alal: „Kuldse standardi traumakäsitlus jõuab peagi Eestisse“

Uudised

Värskes tervishoiu arengukavas on kolm arengusuunda. Tervise- ja tööminister esitas augusti teises pooles valitsuse kabinetinõupidamisele “Eesti tervishoiu arengusuunad 2020.” Dokumendis on välja toodud kolm põhisuunda, millele valitsuse tegevus tulevikus keskendub: esmatasandi tervisekeskuste loomine, haiglate võrgustumine ja kiirabi.

Vaatamata suurele tungile jäi 25 kohta täitmata. Tartu Ülikool oli sel aastal valmis avama kokku 155 residentuurikohta, kuid täidetud sai neist vaid 130, kuigi esmasele konkursile laekus kokku 213 avaldust. Läinud aastal täideti lõpuks 148 kohta.

Fotoreportaaž

28. augus­til avati pidulikult PERHi Mustamäe meditsiini­linnaku C-korpuse esimene osa. Haigla juht Tõnis Allik võib olla siiralt rõõmus, sest ligi pool meditsiinilinnakust on nüüd rekontsrueeritud. Uued kaasaegsed ruumid said polikliinik, südame­keskus ja labor.

Fookuses

Uroloogia: Väikelapse ja teismelise enurees; Uus neerudialüüsi seade ravib turvaliselt mitmeelundipuudulikkusega vastsündinuid.

Diabeet: Uues kliinilises uuringus käsitletakse esmakordselt tehispankrease võimalusi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.