Fontes: meditsiinitöötaja meelitamiseks on 1000 eurot vähe

Meditsiinisektoris on kaadrivoolavus suur ning sektoris jääb 1000 eurot bruto- või netopalgana liiga väikeseks, märkis Fontese tasuvaldkonna juht Irja Rae.

Pärnu Konverentside Palga Päeva konverentsil arutati palkade ja tööjõu liikuvuse üle ning ekspertide sõnul on meditsiin ja haridus Eestis suure kaadrivoolavusega valdkonnad, kirjutas Delfi Ärileht.

Statistikaameti palgastatistika talituse juhataja Mare Kusma sõnul on Eesti suurhaiglates tööjõukäive 10%, mis on väga palju, sama suur on tööjõukäive ka hariduses.

Palgainfo Agentuuri juht ja analüütik Kadri Seeder märkis, et Eestis on tuhat eurot see maagiline number, mis tööle meelitab. Fontese tasuvaldkonna juht Irja Rae aga sama meelt polnud. „Tuhat eurot kätte või brutopalgana on meditsiinis vähe,“ nentis ta.

Rae hinnangul peaks Eesti sinna jõudma, et Eestist ei lahkutaks palga pärast. Kogemuse ja õppimise nimel on rändamine arusaadav.

Samas aga näitavad Eesti Panga prognoosid, et viie aasta jooksul lahkub Eesti tööturult 40 000 inimest ning kõnelejate hinnangul tekibki viie aasta pärast Eesti tööjõuturul suurem surve ning välistöötajate sissetoomine muutub möödapääsmatuks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.