Ka Rapla haigla jätkab läbirääkimisi PERHiga

Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) täiskogu tühistas oma otsuse 17. oktoobrist 2013, millega otsustati asutada SA Rapla Maakonnahaigla varade baasil aktsiaselts, kirjutas Raplamaa Sõnumid.

ROL-i asutatud sihtasutuse Rapla Maakonnahaigla nõukogu jätkab läbirääkimisi Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga (PERH) ühise sihtasutuse asutamiseks. Eesmärk on jõuda otsuseni selle aasta novembri või hiljemalt detsembri täiskogul.

Vaidlus maakonnahaigla tuleviku üle on kestnud mõnda aega, kuna on selge, et senisel moel ei ole haigla pidamine jätkusuutlik. 28. mail käesoleval aastal kirjutati alla ühiste kavatsuste protokoll PERH-iga, et edaspidi luua uus juriidiline isik, kus üheks osaliseks oleks regionaalhaigla.

PERH on tellinud analüüsi rahvusvahelisest konsultatsioonifirmast Ernst & Young ning nende soovitus on, et haigla võiks jätkata sihtasutusena, mitte aktsiaseltsina.
Ernst & Young’i partner ja maksuosakonna juht Ranno Tingas põhjendas seda sellega, et sihtasutuse eesmärk ei ole kasumit teenida nagu äriühingul ning varasid kasutatakse sihtotstarbel ehk haigla puhul eriarstiabi teenuse pakkumiseks. „Haiglatel on sotsiaalsed eesmärgid, aga äriühing peab toimima turutingimustel,“ ütles Tingas.

Sihtasutuse üks miinuseid on samas see, et asutaja õigused ei ole üleantavad ning kui emb-kumb asutajatest (ROL või PERH) peaks juriidilise isikuna lõpetama, siis tuleb asutada uus sihtasutus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.