Kristo Ausmees: kokkuvõttes tuleb ikkagi rahul olla

Kümnest lepingute pärast haigekassa vastu kohtusse läinud juriidilisest isikust kaks nüüdseks kohtumenetlusest loobunud: Stigma Eraliinik OÜ, mille juht Henn Saag ei soovinud teemat kommenteerida ja Medita kliinik.

Medita kliinik esitas kohtule kaebuse  otorino­larüngoloogia (LOR) lepingust ilmajäämise pärast. Kliiniku juht ja meestearst Kristo Ausmees räägib, et lepingute jagamisel oli algselt määratud kindel kuupäev, mil kõik paika pidi saama, ja selle alusel pidi otsustatama, kes kliinikutest järgmise nelja ja poole aasta lepingud saavad.

Haigekassalt jõudis juba  esmane tagasiside taotlejateni ja nii oli Medital selge teadmine, et nad on konkursi võitnud.

Kuu aega hiljem järgnes aga ootamatult mitmel erialal uus konkursi avamine ja kõik kaardid löödi segamini. “Esmane kohtusse mineku põhjus oligi see, et saada selgust, kas see haigekassa käitumine on õige või mitte,” ütleb Ausmees.

Loobus kohtuasjast

Kohtu vastus raviasutuse juhtidele oli, et avalikust huvist tulenevalt ei ole võimalik peatada lepingute sõlmimist nende kliinikutega, kes lisakonkursi avanemisega Meditast ette liikusid. Kaalutletud juriidilisel hinnangul loobus raviasutus edasi protsessimisest.

“Sellele vaatamata arvan ma, et kogu see konkurss päris õiglane kõigi osapoole suhtes ei olnud,” sõnas Ausmees. Kliinik jäi küll LOR-eriala lepingust ilma, kuid laias laastus võib ikkagi rahul olla. Kuna Medita kliinikul oli Tartus varem ­ainult uroloogialeping, siis uus periood tõi juurde päris palju uusi lepingulisi erialasid. “Turule tulek viimase poole aasta jooksul on olnud olenevalt erialast kergem või raskem, aga summa summarum tuleb ikkagi rahul olla – selline ettevõtlus ongi,” tõdeb Ausmees.

Võib lisada, et lepingute jagamisel jäid pooltühjade pihkudega ka suurim eraraviasutus Medicum ja naistearst Andrei Sõritsa, kellelt kaovad lepingulised sünnitused. Kohtuteed haigekassa vastu pole nad siiski alustanud.

Loe samal teemal pikemalt 9. septembri Meditsiiniuudiste paberlehest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

14. august 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuli 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.