Perearstide selts valib täna parimad praksised ja uue juhatuse

Täna, 12. septembril toimuval Eesti Perearstide Seltsi aastakonverentsil tunnustatakse 40 parimat perearstipraksist üle Eesti. Samas valib Eesti Perearstide Selts ka uue juhatuse. 

Parimate praksiste valik on tehtud Eesti Perearstide Seltsi poolt koostatud perearstipraksiste kvaliteedijuhise alusel. Hindamisel võetakse arvesse näiteks praksise töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sealhulgas haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ning koostööd patsientidega. Valik tehti nende perearstikeskuste hulgast, kes omal soovil enda andmed esitasid ja nende alusel kõrgeima punktisumma said.

Perearstide seltsi juht Diana Ingeraineni sõnul on pea viis aastat murekoht olnud see, et perearstisüsteem ei vasta enam inimeste paiknemisele ega tervisevajadustele. „Raamistik, mis pandi paika pea 25 aastat tagasi, ei mahuta enam neid võimalusi, mida perearstiabi tervikuna pakub. Seetõttu keskenduvadki konverentsi tänavused teemad esmatasandi tervisekeskustele, nende sisulistele arendustele ja vastava ressursi vajadustele,“ tutvustas Ingerainen.

„Paarikümne aastaga on peremeditsiini näol välja kujunenud tugev vundament tervele tervishoiule. On tekkinud perearsti ja pereõe meeskond, kes suudavad enamike probleeme lahendada perearstikeskuses. Samas on esmatasandi potentsiaal veelgi suurem, kaasates meeskonda erinevaid spetsialiste,“ rääkis Ingerainen.

„Suur osa patsiente saaks abi veelgi kiiremini, kui perearsti meeskonda kuuluks füsioterapeut või koduõde. Näiteks füsioteraapia saamiseks peab patsient praegu võtma perearstilt saatekirja, ootama taastusarsti järjekorras. Kogu teekond on aeganõudev ja võib haiguse kulgu pikendada,“ lisas ta.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.