Ukraina tunneb huvi Eesti e-tervise vastu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson külastas eile Kiievis Ukraina kesksõjaväehaiglat, et arutada Eesti koostöövõimalusi ning rääkida haiglas ravil olevate haavatud sõjaväelastega.

„Praeguseks on mitmete kohtumiste ja Eesti e-tervise lahenduste tutvustamise tulemusel Ukraina kaitseministeerium avaldanud huvi koostööks Eestiga, et juurutada sõjaväehaiglates e-tervise lahendused. Kaitseministeerium on loonud töögrupi koostöös Põhja-Eesti regionaalhaigla ja tarkvaraarendajaga Helmes, et alustada digitaalse haigusloo ja telemeditsiini pilootprojekti loomist,“ ütles Mihkelson lisades, et Eesti huvide esindamisel on suure töö ära teinud töögrupi asejuht Jaanika Merilo.

Mihkelson kohtus haiglat külastades ka Ida-Ukraina sõjakoldes hiljuti haavata saanud Ukraina sõjaväelastega. „Nelja kuu jooksul on haiglas ravitud 1200 haavata saanut. Praegu on seal ravil 190 haavatut,“ rääkis Mihkelson.


 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.