USA kohus käskis HIVi põdeval mehel lõpetada haiguse levitamine

USAs asuv Seattle’i kohus andis HIV-positiivsele mehele käsu lõpetada viiruse levitamine ja otsida ravi. Mees on viimase nelja aasta jooksul nakatanud vähemalt kaheksat inimest, vahendas ERRi teadusportaal.

„Me ei ürita kriminaliseerida seksuaalset käitumist. Me üritame kaitsta avalikku tervist ja kindlustada, et kõik saaksid vajaliku ravi, samuti ka inimene, kellest see juhtum alguse sai,“ vahendas BBC piirkonna HIV programmi juhi doktor Matthew Goldeni sõnu.

Mees, keda tuntakse kohtudokumentides kui AO-d, on tulevikus kohustatud ilmuma nõustamissessioonidele ja kaitsma oma seksuaalpartnereid. Juhul, kui ta seda ei tee, võib teda ohustada kas rahatrahv või isegi vanglakaristus.

Kohtudokumentide kohaselt sai AO viirusega nakatumisest teada 2008. aastal ning nakatas perioodil 2010-2014, hoolimata sellest, et oli saanud HIV-teemalist nõustamist, vähemalt kaheksat inimest.

USA-s nakatub HIV-ga iga aasta umbes 50 000 inimest ning umbes 16% neist 1,1 miljonist inimesest, kes viirusega elavad, ei ole sellest isegi teadlikud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.