Vähipatsiendid hakkavad saama psühhosotsiaalset nõustamist

Keskus hakkab vähipatsientidele ja nende lähedastele (ka tugivõrgustikule) pakkuma süsteemset psühhosotsiaalset nõustamist, teatas vähiliidu projektijuht Vivian Vulp ajalehes Linnaleht.

Nõustamist koordineerib vähiliit ning see viiakse ellu koostöös erialaspetsialistidega ja kohalike vähipatsientide ühingutega üle Eesti. Tänavusel aastal on Harjumaal, Läänemaal, Järvamaal ja Viljandimaal kavandatud läbi viia juhtprojekt ning selle õnnestumise korral on kavas arendada nõustamisteenuseid ka teistes maakondades.

Nõustamiskeskusest saab abi mitmesuguste vähiga kaasnevate probleemide korral, mis puudutavad psühhosotsiaalset toimetulekut. Eesmärk on pakkuda toetust ka vähipatsiendi lähedastele, pereliikmetele ja töökaaslastele.

Samuti on nõustamistegevuse eesmärk lõhkuda suhtumist, et vähk on surmahaigus, ja propageerida patsientide seas suhtumist, et nüüdisaja meditsiinis on võimalik patsienti aidata, ta kannatusi vähendada, eluiga pikendada ja ta ka terveks ravida, märkis vähiliidu projektijuht.

Nõustamiskeskustes hakkavad abivajajaid nõustama onkoloog, lümfiterapeut, psühholoog, toitumisterapeut ja loovterapeudid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.