Asutati proviisorite koda. Proviisorid soovivad riigile tervishoiuteenust osutama hakata

Laupäeval asutatud Eesti Proviisorite Koja üks eesmärke on veenda riiki selles, et ka proviisorid saaksid tervishoiuteenust osutama, vahendas ERR.

Koja abiga loodetakse saada lahendus kahele kõige teravamale probleemile. Esiteks leiavad proviisorid, et teenuse kvaliteedi huvides peaks apteekide omanikud olema proviisorid ise. Teiseks soovivad proviisorid hakata riigile tervishoiuteenust osutama.

"Kui riik aktsepteerib meid kui tervishoiuteenuse pakkujat, siis ei ole apteegi ainuke tulu enam ravimite müük, vaid riik ka maksab meile selle teenuse eest," rääkis üks proviisorite koja ellukutsujatest Karin Alamaa-Aas ERRi raadiouudistele.

"See tähendab, et me oleme esmatasandi tervishoiu osa. Me tegelikult olemegi seda, aga on veel palju asju, mida saab lahendada apteegis. Inimene ei pea alati minema apteegist ära ravimiga, ta võib saada ka meie käest lihtsalt head nõu," jätkas ta.

Proviisorite Kojaga soovitakse taastada ka enne Teist maailmasõda tegutsenud Eesti Rohuteadlaste Koja ajalooline järjepidevus. Proviisorite Koda tahab kutseliiduna seista koondada proviisorite õiguste eest ja rääkida kaasa nii seaduste tegemises, apteegiteenuse arendamises kui ka proviisorite atesteerimises ja väljaõppe suunamises.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.