Venemaa nõudis Narva haiglalt õigusvastaselt informatsiooni

Venemaa uurimisasutus saatis Narva haiglale augusti lõpus kirja, kus nõudis Eesti elaniku haigusloo kohta informatsiooni, andmekaitse inspektsiooni kinnitusel pole Venemaal sellisteks päringuteks aga õigust, kirjutas Postimees.

Vene Föderatsiooni uurimisasutus esitas haiglale päringu seoses 20. augustil narkokuriteo uurimiseks algatatud kriminaalasjaga ning soovis saada ühe Narva elaniku ravimise ja diagnoosi kohta käivaid andmeid.

Enne uurimisasutusele vastamist pöördus Narva haigla andmekaitse inspektsiooni poole, et uurida, kas asutus on ikka kohustatud patsiendi delikaatseid isikuandmeid välja andma.

Inspektsioon selgitas eelmisel nädalal saadetud vastuses, et Eesti ja Venemaa vahel kehtib leping õigusabi ja õigussuhete kohta tsiviil-, perekonna- ja kriminaalasjades, mille järgi toimub informatsiooni küsimine ja andmine üksnes justiitsministeeriumide ja prokuratuuride kaudu.

«Seetõttu ei ole Vene Föderatsiooni asutustel võimalik otse küsida kriminaalmenetluses Eesti kodanike kohta teavet ning tervishoiuasutusel ei ole võimalik neid andmeid väljastada,» rõhutas andmekaitse inspektsioon.

Pikemalt Postimehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.