1500 uneteadlast üle maailma koguneb Tallinnas

16.-20. septembril toimub Euroopa Uneuurijate Seltsi ja Eesti Unemeditsiini Seltsi ühine rahvusvaheline kongress Tallinnas, Nordea Kontserdimajas.

Toimuv rahvusvaheline kongress on suurim meditsiinialane teadusüritus Eestis. Kongressile on oodata üle 1500 delegaadi üle maailma enam kui 60 riigist. Euroopa Uneuurijate Selts loodi 1972. aastal eesmärgiga une teadusuuringute rakendamiseks kliinilisse meditsiini ja igapäevaellu. Eesti Unemeditsiini Selts loodi 2005. aastal ja töötab Euroopa Uneuurijate Seltsi põhimõtete järgi.

„ Uni on meie igapäevaelu osa, mida peab hea enesetunde ja tervise nimel väärtustama kogu elu“, ütleb kohaliku korralduskomitee juht, Eesti Unemeditsiini Seltsi president, Regionaalhaigla kopsuarst-unearst Erve Sõõru. Unemeditsiin on kõrgtehnoloogiline valdkond, multidistsiplinaarne eriala, mis tegeleb unehäirete ennetamise, diagnostika ja raviga ning tervisliku une propageerimisega.

Kongressil käsitletakse erinevaid teemasid autojuhtide unisusest narkolepsiani, laste järjest hilisemast ärkamisajast rahutute jalgade sündroomini. Viie päeva jooksul toimuvad korraga 4-5 saalis sümpoosionid, koolituskursused, videosessioonid, ümarlauaarutelud, foorumid, unemeditsiini eksamid jne.  Info: www.unemedistiin.ee, www.esrs.eu.

Kongressil linastub Mati Küti animafilm „Uneinstituut“, kongressi tarbeks on Eesti kooliõpilased joonistanud ligi 400 uneteemalist pilti. Esinevad  Ellerheina tütarlastekoor ja rahvatantsukollektiiv Kapak. Õhtuti korraldatakse Hea Une jalutuskäike. 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.