Haiglate liit loodab leppeni jõuda novembris-detsembris 

Eesti Haiglate Liit jätkab täna läbirääkimisi tervishoiutöötajate esindusliitudega. Laual on jätkuvalt palgateema, aga ka töötajate täienduskoolitust puudutav.

Haiglate Liidu esimehe Urmas Sule sõnul andis vahepealne aeg võimaluse teha läbirääkimiste jätkamiseks vajalikke ettevalmistusi, vahendasid ERRi raadiouudised.

Ministeeriumile ja haigekassale jäid need ülesanded, mis puudutavad koolitusarvestuse ja selle kajastamist hindades, selgitas Sule. Lisaks pidi sotsiaalministeerium kutsuma läbirääkimiste laua taha Tartu Ülikooli arstiteaduskonna, et arutada abiarstide ja 6. kursuse praktikakorraldusega seonduv, mis on kaudselt kollektiivlepingu üks osa.

Eesti Tervishoiutöötajate kutseliidu esindaja Iivi Luik ütles, et nemad loodavad täna kuulda haiglate Liidu seisukohti kollektiivlepingu punktide kohta, mis puudutavad näiteks töö-ja puhkeaega, ületunnitööd ning koolitusi.

Kui tervishoiutöötajad tahaksid end nõuetekohaselt täiendada, peaksid nad praeguses olukorras 20 tundi täiendkoolitust oma taskust kinni maksma.

Igal tervishoiutöötajal, arstil ja õendusala töötajal on kohustus aasta jooksul 60 tundi erialast täiendust, hoolduspersonalil 16. Haigekassas on selle hinnaks arvestatud 40 tundi aastas. See ongi Luige selgitusel suurim erinevus ministri määruse ja haigekasse poolse määruse täitmise vahel.

Haiglate Liit loodab kollektiivlepingu sõlmimiseni jõuda novembris-detsembris.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.