Pärna hinnangul on nõudmised sel korral realistlikumad

Riiklik lepitaja Henn Pärn ütles teisipäeval, et sel korral on meedikute nõudmised kollektiivleppe teemal märksa realistlikumad kui kaks aastat tagasi streigini viinud läbirääkimistel.

"Seekord on välja tuldud hoopis mõistlikumate nõudmistega. Vahe väga suur nõudmisega ei ole," sõnas Pärn.

Pärna sõnul ei olnud eilseks veel osapooled tema poole lepitusmenetluse alustamiseks pöördunud, ehkki seda esmaspäeval otsustati. Asjalood käivad tema sõnul nii, et kõigepealt kohtub ta osapooltega eraldi, kuulab nad ära, ja siis toimub suurem koosolek.

Pärna sõnul on ta märganud, et hooldajad ja õed on teenimatult madalalt väärtustatud, ehkki saavad väga head haridust. "Nii suur vahede arstide palkadega pole õigustatud," sõnas ta.

Pärn lisas, et äkki on praegu otsustamise kohaks, kuidas meditsiiniteenusega edasi minna. Kas osutada sama raha eest vähem teenuseid või kehtestada patsientidele omaosalus. Ta pakkus välja, et tasuks ka inimestele otseselt teada anda, palju üks või teine teenus maksma läheb, mis ta tervishoiust saab. See peaks panema inimesi mõtlema, kui kallis ikkagi tervishoid on.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.