Maimets: Ebola asemel valmistu leetrite ning gripi vastu

EBAUSK HAIGUSE TEENISTUSES: niikaua, kui me usume kuulujutte ning eirame soovitusi end vaktsineerida, aitame viirushaiguste levikule ise kaasa, kirjutas Maaleht.

Aafrikas surma külvav ebola pole Eestile ohtlik, vaktsineerida tasub end aga iga-aastase gripi vastu, väidab Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku nakkushaiguste osakonna juhataja Matti Maimets. Ka leetripuhangu oht on olemas.

Mida Eesti plaanib teha, kui ebola peaks Euroopasse jõudma? Piir kinni?Piirikontroll ei anna midagi. Haige ei reisi, tervete juurest nakkust piirikontrolliga ei leia. 

Meie plaan on selline: vaatame igale palavikuga haigele otsa, ja kui on vaja, siis küsime tema viimase kolme nädala reisiandmeid. Kas oled kusagil reisinud? Kus sa käisid?

Ning kui palavikuhaige loeb ette riigid, mis panevad meil nii-öelda tulukese põlema, siis tegeleme temaga edasi. Need on ainult Lääne-Aafrika riigid: Libeeria, Sierra Leone, Guinea ja Nigeeria.

Lääne-Aafrikast tulnud inimesel võib palju tõenäolisemalt olla hoopis muid haigusi, näiteks malaaria. On oht, et kui kahtlustame kohe ebolat, võib inimene samal ajal malaariasse surra, ehkki malaaria on ravitav.

Kas vastab tõele väide, et ebola puhang käitub teistmoodi?
Ta on suurem kui teised.

Edasi loe Maalehest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.