Eesti arst Argo Parts aitab Libeerias Ebolaga võidelda

Infektsioonihaiguste arst Argo Parts osaleb ÜRO kriiside ja katastroofide koordineerimis- ja hindamismeeskonna (UNDAC) liikmena neljanädalasel missioonil Libeerias Monrovias, et aidata seal tõkestada Ebola haiguspuhangu levikut, kirjutas Tervis.Postimees.

13-liikmelise rahvusvahelise meeskonna ülesanne on toetada Ebola haiguspuhangu tõkestamise rahvusvahelist koordineerimist, teatas välisministeerium. 

Alates 2003. aastast on dr Parts käinud missioonidel ÜRO egiidi all kokku seitsmel korral. Viimati töötas ta aastatel 2008-2009 Eesti tervishoiu eksperdina Afganistanis, Helmandi provintsis.

UNDAC (The United Nations Disaster Assessment and Coordination) loodi 1993. aastal ning selle ülesanne on abistada ÜROd ja riike hädaolukordade ajal hindamaks katastroofe ja rahvusvahelise abi vajadust. Tänavu on välisministeerium toetanud ÜRO humanitaarasjade koordineerimisameti (OCHA) ja selle alla kuuluva UNDACi tegevust 430 000 euroga.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on välisministeerium sel aastal eraldanud Maailma Terviseorganisatsioonile (WHO) 60 000 eurot Ebola leviku tõkestamiseks Aafrikas.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.