Eestlased leiutasid norskamisvastased klambrid  

DentaLabi uus toode DentaSleep sai alguse veidi enam kui aasta tagasi ja nagu sageli juhtub, siis elulise vajaduse tõttu: firma üks eestvedajatest Martin Murd on apnoehaige.

„Hakkasin seda teemat lähemalt uurima ja sai selgeks, et probleem on maailmas suur,“ selgitas ta. „Ligi 50 miljonil inimesel Euroopas on apnoe, Eestis põeb seda haigust umbes 120 000 inimest. Samal ajal on meil apnoe ametlikult diagnoositud vaid 8900 patsiendil,“ kirjutab Kuulutaja.

Õige pea sai Martin Murd selgeks, et tõhusat ja kerget lahendust probleemile polegi. Kas operatsioon või siis CPAPaparaat, mis on suur ja käib vooliku ja maskiga näol ööseks ümber pea, olid pea ainsad pakutavad võimalused. 

Nii leidis ettevõtja, et tuleb ise lahendus leida. Valmis seade, mida nimetatakse DentaSleepi klambriteks. „DentaSleepi seade prinditakse 3D-s inimesele individuaalselt tema suu ning hammaste järgi. Seade ise on seni maailmas levinud analoogidest kõige väiksem ja sel on neli funktsiooni: aitab apnoe, norskamise, hammaste krigistamise ja hammaste liikumise korral,“ täpsustas Murd. DentaSleepi klambrite turule toomine võttis aega aasta.

Edasi loe Kuulutajast

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.