Karell Kiirabi: Eesti Kiirabi Liit pole usaldusväärne

Vastuseks Eesti Kiirabi Liidu murekirjale ütleb Ida-Virumaal 24. septembrist kiirabiteenust osutama hakkav Karell Kiirabi, et kriitika nende suunal on kallutatud, kirjutas Tervis.Postimees.

Karell Kiirabi nõukogu esimees Tarmo Keskküla kinnitab, et nemad on teenuse osutamiseks valmis. «Alustame 24. septembril kell 00.00 ja selleks on meil olemas vastavad baasid, tehnika ja ka sõlmitud töölepingud töötajatega. Kõik on alustamiseks valmis,» ütleb Keskküla.

Eesti Kiirabi Liit edastas varasemas pressiteates, et «praeguse seisuga pole kindel, millistes tingimustes [Karell Kiirabi] tööle asub ning millise personali ja kiirabivarustusega».

Liit märkis, et Karell Kiirabi baasidena on mainitud Jõhvis endist leivatehast ning Kiviõlis ja Sillamäel kaubanduskeskusi, kuid ükski neist ruumidest pole siiani viidud vastavusse kiirabiteenuse osutamise nõuetega.

«Ülesloetletud kiirabipersonalist suure osa moodustavad eelneva kiirabitöö kogemuseta juba mõnes teises asutuses töötavad meedikud, aga nimekirja on sattunud ka inimesi, kes töötavad hoopis välismaal või oma «tulevasest töökohast» AS Karell Kiirabis ei teadnudki,» heitis kiirabi liit Karell Kiirabile ette.

Tarmo Keskküla sõnul ei ole kiirabi liit nende poole ei ametlikult ega mitteametlikult nendes küsimustes pöördunud. «Me oleks kindlasti vastanud ja olukorda nende jaoks selgitanud,» märkis Keskküla.

Süüdistuste taga näeb Keskküla endise Ida-Virumaal kiirabi teenust osutanud SA Ida-Virumaa kiirabi juhatuse ja Eesti Kiirabi Liidu juhatuse liikmete kattumist. «Põhjusi tuleks otsida sealt,» ütles Keskküla.

2013. aastal viis terviseamet läbi kiirabiteenuse konkursi, mille tulemusena osutus Ida-Virumaal võitjaks AS Karell Kiirabi senise teenuseosutaja SA Ida-Virumaa Kiirabi asemel. Otsust on SA Ida-Virumaa Kiirabi korduvalt kohtus vaidlustanud, kuid edutult.

Terviseameti kinnitusel kontrolliti Karell Kiirabile tegevusloa andmisel põhjalikult ja ükshaaval kõiki tööle hakkavaid kiirabiautosid ning kogu varustust. «Karell Kiirabi esitas töötajate nõusolekud tööleasumiseks. Nii töötajate arv kui kvalifikatsioon vastas nõuetele,» edastas terviseamet.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.