Romek Märtsin siirdus PERHi uut osakonda juhtima

Alates septembrist on seni Taastava Kirurgia Kliinikus töötanud Romek Märtsin ametis PERHi ortopeediakeskuses plastikakirurgia ja põletusravi osakonnas plastikakirurg-ülemarst-osakonnajuhatajana. Tegemist on täiesti uue osakonnaga.

Miks otsustasite Taastava Kirurgia Kliinikust lahkuda ja millal suvel selle otsuse tegite?
Kaalusin PERHi tulekut enne väga pikalt ja mõtlesin kõigile poolt ja vastuargumentidele.Taastava Kirurgia Kliinikus töötasin ligi 10 aastat – see oli vägagi viljakas ja intensiivne tööperiood. Kõik, mida sai selle kliiniku võimaluste juures teha ja ellu viia ka suures osas õnnestus. Ning sel perioodil oli see kliinik  ka parim võimalus ennast erialaselt teostada. Mingil hetkel sain siiski aru, et nii enda kui ka eriala mõttes oleks vaja edasiminekut. 

Viimasel paaril aastal kutsusid PERHi kolleegid (olin siin kunagi resident) järjest tihedamini haigeid konsulteerima ja kolleegidega suheldes sai selgeks, et vajadus plastikakirurgia kui eraldi eriala järgi on PERHis olemas. Esialgu rääkisime võimalusest, et PERHis võiks töötada plastikakirurg, kuid teemat PERHi ja kirurgiakliiniku juhtidega edasi arendades jõudsime arusaamale, et  parim lahendus oleks, kui plastikakirurgia oleks eraldi osakonnana. See annaks võimaluse sarnase patoloogiaga ja vajadustega patsiente paremini koondada ja planeerida nende ravi – samuti oleks hea kui selliste haigetega tegelemiseks oleks väljaõppinud personal.

PERHis oli olemas seni põletusravi üksus ja leidsime, et kuna meie eriala on väga suuresti haakuv siis oleks parim lahendus plastikakirurgia osakond luua koos põletusraviga.  Kui need plaanid selle aasta kevadel lõpliku kuju võtsid ja paberile said otsustasingi võtta vastu PERH i pakkumise.

Kas Teile tehti otsepakkumine või osalesite konkursil?
Kuna moodustati uus struktuuriüksus, siis mulle pakuti selle käivitamist ja juhtimist. Otsustasin selle pakkumise vastu võtta kuna leidsin, et PERHis on hetkel parimad võimalused selle eriala edasiarendamiseks. Meie patsient ei vaja tihti ainult plastikakirurgi abi, vaid tema ravi eeldab tihedat koostööd teiste siduserialadega – ortopeedia, kirurgilise onkoloogia, käekirurgia jne  – ja need erialad on kõik PERHis ka esindatud. Kolleegidega koostöös ja ravi planeerides jõuame tihti parima lahenduseni kuidas mõnd probleemi lahendada.

Kas jäite Taastava Kirurgia Kliinikus omanikeringi edasi?
Praegusel hetkel kuulun veel Taastava Kirurgia Kliiniku omanikeringi. Endiste kolleegidega leppisime kokku, et see küsimus tuleb lahendamisele edaspidi.

Plastikakirurgia osakonna eesmärk on süstematiseerida ja koondada haigla plastikakirurgiline tegevus, mis seni on toimunud erinevate erialade raames kitsalt vajaduspõhisena. Seega üks osa patsientidest on primaarseid rekonstruktsioone (traumade, onkoloogiliste operatsioonide järgsed) vajavad haiged PERHi teistest osakondadest.

Lisaks tahame koostöös rinnakirurgidega pakkuda vähi tõttu rinna kaotanud naistele kõiki tänapäevaseid rekonstruktsiooni võimalusi. Patsientideks on ka kõikvõimalike krooniliste haavade ja haavanditega haiged, samuti kaasasündinud või omandatud pehmekoe deformatsioonidega patsiendid. Samuti jätkub põletushaigete ravi.

Lisaks soovime kasutusele võtta uusi ravivõtteid ja laiendada võimalusi mõnede haiguste või seisundite raviks, mida seni rutiinselt PERHis kasutatud ei ole (koeekspandrite kasutamine väljaspool rinnakirurgiat, autoloogse rasvkoe kasutamine, erinevate mikrovaskulaarsete siirete kasutamine nii põletushaigetel kui ka muid rekonstruktsioone vajavatel haigetel). Lisaks näen edasist tihedat koostööd pea-kaelakirurgide ja käekirurgidega.

Põletushaigetest jõudsid Taastava Kirurgia Kliinikusse väiksemate põletushaavadega haiged, samuti patsiendid, kes vajasid ulatusliku põletustrauma tõttu mikrovaskulaarseid- ja hilisrekonstruktsioone – seega teatav kokkupuude on varasemast olemas.

Välispatsientide osakaalu ei oska hetkel ennustada. Samas töö välispatsientide leidmiseks hetkel haigla poolt käib. Kõne alla tulevad nii esteetilisi kui ka rekonstruktiivseid lõikusi vajavad patsiendid .

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.