Kruuse: hoolimata kohtuvaidlusest, peab ja saab uus kiirabiteenuse pakkuja Ida-Virumaal tööd teha

Homseni Ida-Virumaal kiirabiteenust osutav Ida-Viru Kiirabi käib Terviseametiga kohut, sest on kindel, et nende asemele astuv Karell Kiirabi konkursi toimumise hetkel vajalikele tingimustele ei vastanud. Tervise- ja tööministri Urmas Kruuse on aga seisukohal, et vaatamata kohtuvaidlusele, saab ja peab Karell Kiirabi maakonnas kiirabitööd teha, kirjutas ERR Uudised.

„Raske on nimetada Terviseameti tegevust konstruktiivseks. Ma arvan, et Terviseamet käitus kui elevant portselanipoes ehk destruktiivselt. Vaadake, baas on välja ehitatud ja nüüd ei lähe seda enam vaja,“ märkis sihtasutuse Ida-Virumaa Kiirabi juhatuse liige Arnold Persidski „Aktuaalsele kaamerale“ antud intervjuus.

Urmas Kruuse sõnul kohalikel inimestel põhjust muretsemiseks pole. „Inimesed ei pea muretsema selle pärast, mis moodi vaidlus lõpeb, aga tänaste lepingute ja hanketingimuste järgi peab Karell seda teenust osutama,“ märkis Kruuse.

Kruuse väitel ei tasu karta, et kohus selle teenuse osutamise keelab ja inimesed hätta jätab. „Sellist lahendit ei saa siin tulla, inimesed ei peaks muretsema,“ lisas ta.

Karell Kiirabi, kes tutvustas täna oma baasi ja kiirabiautosid, on aga veendunud, et saavad teenuse osutamisega Ida-Virumaal sama hästi hakkama, kui Harjumaal ja Lääne-Virumaal, kust neil kogemused juba olemas on.

Karell Kiirabi nõukogu liige Tarmo Keskküla sõnul on leping terviseametiga täpselt sama sisuga, nagu ta oli Ida-Virumaa Kiirabil. Seega jääb samaks nii arsti- kui ka õebrigaadide arv, põhiosa personalistki moodustavad senise kiirabiteenuse osutaja töötajad.

Eesti Kiirabi liidu juht: konkursiga on rikutud olulisi tõekspidamisi
Eesti Kiirabi Liidu juht Ago Kõrgvee nõustus, et Ida-Virumaa kiirabiteenuse konkursil on rikutud väga olulisi tõekspidamisi. Tema sõnul ei seisne kiirabiteenus vaid ilusates tubades, vaid baasi toimimiseks on vaja ka hulka tehnilisi vahendeid.

„Ma ütleksin nii, et kiirabi konkursi läbiviimisel on Ida-Virumaal rikutud neid reegleid, mida riik ise on kehtestanud ja see on väga hämmastav,“ ütles kiirabi liidu juht „Aktuaalsele kaamerale“ antud telefoniintervjuus.

Kiirabi teenus on keeruline teenus, mis ei sisalda ainult kiirabiautosid, lisas Kõrgvee ning rõhutas, et seda teenust osutatakse igale elanikule terve süsteemina, kus on oluline ka tugisüsteem.

Vaata ka ERRi videolugu

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.