PILDIS: Ukraina haavatud jõudsid Tallinna

Täna ennelõunal jõudsid erilennuga Eestisse kümme Ukraina sõjas viga saanud inimest, keda hakkavad ravima Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) arstid, kirjutas Postimees.

Tallinna lennuväljal oli juba enne kella 11 üles rivistatud hulk kiirabiautosid, kes haavatud haiglasse peavad toimetama. Lennuk maandus kell 11.28.

Kõik ravile saabunud inimesed on tsiviilisikud, kes on saanud Ukraina konflikti ajal raskelt vigastada.

Eesti välisministeerium katab haavatute Ukrainast Eestisse toomise ja tagasilennu kulud, samuti Eesti-sisese transpordi ja ravi ning taastusravikulud. Relvakonfliktis kannatada saanute ravi korraldamine Eestis toimub Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ukraina Dnepropetrovski haigla, siinse Ukraina kogukonna, sotsiaalministeeriumi ning välisministeeriumi koostöös.

Pärast Venemaa agressiooni algust on Ukrainas hukkunud 3000 ja saanud vigastada 8000 inimest. Donbassi piirkonnas on 32 haiglat sõjategevuse tõttu töö katkestanud ning 18 haiglat on saanud tugevalt kahjustada. Seetõttu on konfliktis viga saanud inimeste ravimine Ukrainas kohapeal raskendatud.

Ukraina konflikti ohvreid on Eestis ravitud ka varem. Tänavu märtsist aprilli keskpaigani viibisid siin ravil viis tänavarahutustes kannatada saanud inimest, kellest osa suunati ravile PERHi ja osa Haapsalu neuroloogilisse rehabilitatsioonikeskusesse.

Pilte vaata Postimehest

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.