WHO: Ebola-juhtumite arv ähvardab novembriks kolmekordistuda

Ebolanakkuste arv võib novembriks kolmekordistuda kuni 20 000ni, kui jõupingutusi haiguspuhangu peatamiseks märkimisväärselt ei suurendata, hoiatas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), vahendas Postimees.

"Ilma kontrollimeetmete olulise parandamiseta hakkab ebolajuhtumite ja -surmade arv lähikuudel tõenäoliselt kasvama sadadelt nädalas tuhandetele nädalas," ütles WHO oma uuringus.

Adekvaatse sekkumise puudumisel võib puhang kesta aastaid. Sellisel juhul võib ebolast saada maailmas enam-vähem tavaline nähtus, selgus raportist.

Lääne-Aafrikas Libeerias on ebolasse nakatunud umbes 3000 ning surnud 1600 inimest. Kõikidele abivajajatele ei ole piisavalt ruumi ega vahendeid, teatas organisatsioon.

Sierra Leone 72tunnise karantiini käigus eelmise nädalal lõpus avastati umbes 200 uut ebolasse nakatunut ja umbes 70 surnukeha.

Riigis on ebolasse nakatunud umbes 1800 ning hukkunud 600 inimest.

Kui statistika koostamisel arvestatakse ainult surmajuhtumeid ning tervenemisi, on ebola ellujäämisprotsent umbes 29 protsenti, selgus meditsiiniajakirjas New England Journal of Medicine avaldatud uuringust.

Ebolapuhangu esimene kolle avastati märtsis Guineas. Viirus levis seejärel Libeeriasse, Sierra Leonesse ja Nigeeriasse.

Viiruse vastu ei ole seni suudetud ravi ega vaktsiini välja töötada. Viirustüvest sõltuvalt sureb 25-90 protsenti haigestunutest. Haigus levib otsekontakti teel vere, väljaheidete ja higi kaudu, aga ka sugulisel teel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.