Jüri Ratas: alampalk tuleb lähiaastatel kahekordistada

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas toetab Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna eesmärki alampalka lähiaastatel märgatavalt tõsta, kirjutas Delfi.

„Eesti poolt allkirjastatud ja ratifitseeritud Euroopa sotsiaalharta artikkel 4 lõige 1 tunnustab töötajate õigust saada sellist töötasu, mis tagab neile ja nende perekondadele inimväärse elatustaseme. Praktikas on Euroopa sotsiaalõiguste komitee hinnanud selleks määraks 50-60% konkreetse riigi keskmisest palgast. Eesti tänase palgataseme puhul eeldaks see circa 500-600 euro suurust miinimumpalka,“ lausus riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

„Kahjuks on meie alampalk hetkel ainult 355 eurot ning tõuseb 2015. aastal 390 euroni. Seega moodustab Eestis kehtiv miinimumpalk kõigest 35% keskmisest palgast, mis on Euroopa Liidu üks kõige madalamaid näitajaid. Eeldusel, et jätkub keskmise brutopalga tõus 6-7% aastas, peaks Eesti alampalk olema 2019. aastal 700-800 eurot. Seega tuleb meil töötajatele õiglase töötasu tagamiseks tänast summat viie aasta jooksul kahekordistada,“ selgitas Ratas.

„Alampalga tõus ei tohi jääda ainult valimiseelseks lubaduseks, vaid tuleb ka reaalselt ellu viia. Olukord, kus sajad tuhanded Eesti inimesed töötavad täiskoormusega, kuid elavad vaevu palgapäevast palgapäevani, peab lõppema. Kutsun üles kõiki Eesti erakondi ja ettevõtjaid toetama miinimumpalga jätkusuutlikku tõstmist Euroopa sotsiaalõiguste komitee soovitatud tasemeni,“ lõpetas Ratas.

  

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.