Ajaleht: arstide pendelränne hoiab väikehaiglaid käigus

Eesti haiglasüsteem toimib praegu suuresti tänu arstide töötamisele mitmes haiglas korraga, mõnes haiglas on külalisarste juba rohkemgi kui kohapealseid meedikuid, kirjutab tänane Postimees.Tervis.

"Eestis kehtib süsteem, et haiglavalved peavad olema kaetud – see tähendab, et osa inimesi on alati huvitatud natukene rohkem teenimisest," rääkis Põlva haigla ülemarst Margit Rikka.

Põlva haigla suudab oma arstidega ära katta igapäevase töö, kuid teatud erialadel, nagu günekoloogia, anestesioloogia ja kirurgia, käivad valveid tegemas n-ö külalisarstid. "Nad ei tule ainult (Tartu Ülikooli – toim) kliinikumist, vaid meil käib näiteks lõikamas ka Räpina haiglas töötav kirurg, kes seal operatsioone teha ei saa, sest tegu on hooldushaiglaga," tõi Rikka näite.

Ta möönis, et väikehaiglas pole öine töö nii intensiivne kui päevane. "Aga meil on valvekohustus. See tähendab, et kui midagi juhtub, peavad meil arstid olemas olema," selgitas ülem­arst. Ta sõnas, et haigla ei saa endale lubada «seda luksust, et kõik viiakse Tartusse». "Ei suuda Tartu ka sellele vastu panna, kui hakatakse öösel sinna pisiasjadega saatma," rääkis Rikka. Ta lisas, et Tartul on niigi raske, sest inimesed pöörduvad otse sinna.

Loe edasi algallikast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.