Haigekassa: Ravimite soodusnimekirja lisamisel on  selged kriteeriumid

Sotsiaalministeeriumi ravimikomisjon otsustas teha ettepaneku eesnäärmevähi ravis kasutatava ravimi Zytiga lisamiseks haigekassa poolt hüvitatavate ravimite loetellu alates 1. oktoobrist 2014, sest ravim vastab seaduses sätestatud kriteeriumitele – ravim  on tõendatult efektiivne, vähihaigetele vajalik ning tema hind vastab ravikindlustuse rahalistele vahenditele.

Ravimi lisamine loetellu sai võimalikuks tänu sotsiaalministeeriumi, haigekassa ja ravimitootja pingeliste läbirääkimiste käigus sõlmitud kokkuleppele, mille kohaselt soostus ravimitootja ravimi hinda oluliselt langetama, et saavutada haigekassa jaoks vastuvõetav tase.

Ravimite soodusnimekirja lisamise otsustusprotsess lähtub õigusaktides sätestatud põhimõtetest ning loetelu uuendamine toimub regulaarselt kord kvartalis.

Oktoobrist lisatakse loetellu uuena 100%-soodustusega eesnäärmevähipatsientidele vajalik ravim Zytiga ning diabeetikutele mõeldud ravim Forxiga.

2014. aastal on loetelu täienenud nelja erineva diabeediravis vajaliku toimeainega ravimiga, loetellu on lisatud ka toimeainet aksinitiib sisaldav vähiravim Inlyta.  Samuti on lisatud väga olulisi ravimeid astma-, silma-, emakamüoomi, depressiooni ning kroonilise neeruhaiguse raviks ning ravimid insuldi profülaktikaks. Kokku on kahel viimasel aastal retsepti- ja haiglaravimite loetellu kokku lisatud 35 uut ravimit.

Sel aastal on plaanis täiendada ka haiglaravimite loetelu mitme vähiravis väga olulise ravimiga, mille osas läbirääkimised ravimitootjatega on käimas.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.