Õiguskantsler ei pea avalikus kohas alkoholi tarbimisele hinnangu andmist vajalikuks

Õiguskantsler Indrek Teder ei hinda Elvas ja Tallinnas kehtivate alkoholi avalikus kohas tarbimise piirangute põhiseaduspärasust ja tõdes, et avalikus kohas alkoholi tarbimise reguleerimine on seadusandja pädevuses.

Õiguskantsler Teder ei pea alkoholi tarbimise piirangute seaduslikkuse hindamist asjakohaseks, kuna justiitsministeerium on saatnud praeguseks kooskõlastusele korrakaitseseaduse eelnõu, mis riigikogus vastuvõtmise järel tänast olukorda muudab, ütles õiguskantselri pressiesindaja Mari-Liis Sesmin ERR-i uudisteportaalile.

„Justiitsministeerium valmistas ette eelnõu, millega keelatakse avalikus kohas alkoholi tarbimine ning antakse omavalitsustele võimalus täpsustada kohad ja üritused, kus see oleks lubatud. Kuna määruste aluseks olevat seadust plaanitakse muuta, ei pea ma selles küsimuses sisulise menetluse alustamist otstarbekaks,“ märkis Teder.

Õiguskantsler rõhutas, et alkoholipoliitika kujundamisel on seadusandjal lai mänguruum ning nii avalikus kohas alkoholi tarbimise lubamine ja ka keelamine on põhiseadusest lähtuvalt võimalikud, kuid nende vahel sobiva tasakaalu leidmine on seadusandja pädevuses.

Lisaks arvestades omavalitsuse õigusaktide iseloomu, kahtleb õiguskantsler, et kas tal on üleüldise järelevalve raames võimalik neid akte hinnata, kuna õiguskantsleri pädevuses on õigustloovate aktide järelevalve, kuid on võimalik, et viidatud määruste näol on tegemist üldkorraldustega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.