Ebolasse nakatunud ameeriklane reisis läbi Brüsseli

Libeeria võimude andmetel reisis Ebolasse haigestunud ameeriklane Thomas Eric Duncan  Libeeriast USAsse Brüsseli kaudu.

Võimud lisasid, et USA kodakondsusega Duncanil ei olnud 19. septembril Libeeriast lahkudes haigussümptomeid, vahendas Postimees.

Mehel tekkisid haigusnähud kuus päeva pärast koju USAsse Texasesse tagasi saabumist. Ta paigutati Dallase  Texas Health Presbyterian Hospital  haiglasse karantiini ning saab Ebola eksprimentravimeid.

Arstide sõnul on Duncani seisund raske.

USA tervishoiuametnike arvates ei kujuta nakatunud mees USAs nii suurt ohtu kui varem arvati ning seal Ebola epideemia tekkimine on ebatõenäoline.

Texase kuberner Rick Perry on samal seisukohal. Kuberneri sõnul on teada, et nakatunuga olid kontaktis 12-18 inimest, kellest osa olid lapsed. Nad püütakse leida ning neile tehakse arstlik kontroll.

Üks kontaktis olnud lastest õpib Dallase Emmet J. Conradi keskkoolis.

Asjatundjate sõnul ei nakka Ebola inimese kaudu, kellel ei ole veel selle haiguse sümptomeid välja löönud. Ebolat kandva, kuid mitte veel haigestunud isikuga samas lennukis lendamine ei tekita tõenäoliselt haigust.

Ebola inkubatsiooniperiood on kahest päevast kuni kolme nädalani. Enamikel juhtudel tekivad sümptomid umbes nädal pärast nakkuse saamist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.