Eesti kuulub abordiõiguste poolest liberaalsemate hulka 

Euroopa eristub muust maailmast kõige liberaalsemate abordiõiguste poolest, kuigi Malta on üks viiest riigist maailmas, kus kehtib täielik abordikeeld. Eesti on aga omakorda Euroopa liberaalsemate seas.

Kõigist Euroopa riikidest on enamikus ehk 42 riigis lubatud teha aborti naise elu päästmiseks, 37 riigis ka vägistamise või intsesti korral ning 38 riigis loote väärarengu korral, vahendas Postimees.

38 riiki lubab aborti teha siis, kui naise füüsiline või vaimne tervis on ohus, 36 riiki sotsiaalmajanduslikel põhjustel.

Euroopas on suurim arv riike, kus on lubatud abort nõudmisel – 32 riigis.

Eestis on abort lubatud kõigil kuuel põhjusel, mis on riikide võrdluses ära toodud: naise elu päästmine, füüsilise tervise säilitamine, vaimse tervise säilitamine, vägistamine või intsest, loote väärareng, sotsiaalmajanduslikud põhjused, abort nõudmisel.

Kui Maltas ja Vatikanis on abort täiesti keelatud, siis ülejäänud Euroopa riikidest on kõige konservatiivsemad Andorra, Iirimaa ja San Marino, kus on abort lubatud vaid naise elu päästmiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.