Tervishoiutöötajad kohtuvad riikliku lepitaja juures

Septembri keskel ei jõudnud tervishoiutöötajad haiglate liiduga kollektiivlepingu läbirääkimistel kokkuleppele ja täna kohtuvad osapooled töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja juures.

Hiljuti tehtud uuringust selgus, et 72 protsenti arstidest töötab rohkem kui 40 tundi nädalas. Arstide liidu president Andres Kork tõdes, et kui neli keskhaiglat peaksid kinni töö- ja puhkeaja seadusest, siis ei suudaks neist ükski täita isegi pooli kohustuslikest valveringidest, vahendasid ERR-i uudised.

Haiglate liidu juht Urmas Sule ütles pärast viimast kohtumist tervishoiutöötajatega, et praeguses olukorras riikliku lepitaja poole pöördumine on ainus võimalik samm, sest kokkuleppeks vajaliku summa leidmine ei ole enam haiglajuhtide pädevuses.

Riikliku lepitaja Henn Pärna hinnangul ei ole aga poliitilise tahteta võimalik tervishoiusektoris töörahu saavutada.Tervishoiutöötajad näevad lahendusena haigekassa jaotamata kasumi kasutuselevõttu, mille suuruseks on 147 miljonit eurot. Kui riikliku lepitaja juures töötülile lahendust ei tule, võivad tervishoiutöötajate sõnul järgneda aktsioonid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.