Tarkvarafirma loodab uue netiapteegi käivitada tänavu

Apteekidele kaubandustarkvara arendusega tegelev Hansasoft OÜ on valmis kirjutanud internetiapteegi tarkvara ning loodab, et see õnnestub koostöös Ülejõe apteegiga käivitada veel tänavu.

Hansasofti omanik Priit Karton selgitas, et internetiapteek on põhitarkvara üks moodul, mida saavad tulevikus kasutama hakata kõik apteegid ja apteegiketid, kes seda soovivad. Praegu on pilootprojekt käimas Pärnu Ülejõe apteegiga. Kuigi taotlust kaugmüügiõiguse saamiseks apteek Kartoni sõnul veel teinud ei ole, loodab ta, et internetiapteek õnnestub käivitada veel sel aastal.

„Hetkel peaks uutel netiapteekidel turul ruumi olema. On ju ainult üks tegutsev netiapteek. Seega marketingi seisukohalt on uksed lahti,“ usub Karton.

Ta nendib, et netiapteegi loomine on töömahukas ja kallis protsess. Selleks on vaja luua apteegis vastavad töökorraldused, mitmed lepingud erinevate osapooltega (ravimiamet, kullerfirma jne), samuti luua  arvutitarkvara ja netiapteegi aluseks andmebaas koostada. Suurema apteegi sortimendis on üle 5000 toote: kõigile neile tuleb digitaalselt koostada infolehed, tootegrupid, lisada tootjate info, pildid jne. Apteegis peab olema tööl täiendav personal, kes nõustab kliente ja haldab netitellimusi. Lisaks täiendab tooteinfot ja teeb muud andmetöötlust. Ka tuleb tegeleda pakendamisega, loetles Karton erinevaid ülesandeid.

Ta märkis, et netiapteegi tarkvara on väga spetsiifiline ja tavaline netikauplus selleks ei kõlba. Ka Hansasoft võttis alguses aluseks netikaupluse valmisplatvormi aga lõpuks oli lihtsam kogu tarkvara nullist uuesti kirjutada.

Hansasoft on Kartoni sõnul tegelenud internetiapteegi teemaga juba kaks aastat, alustati tunamullu detsembris. Huvi nende netiapteegi vastu on tundnud mitmed enamasti suuremad, mitmete harudega apteegid.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.