2/3 eestlastes on homosuhete riiklikult perekonnana tunnustamise vastu

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) tellitud ja TNS Emori läbiviidud uuringu tulemuste kohaselt ei toeta 67% eesti ühiskonna liikmetest homoseksuaalsete suhete riiklikku tunnustamist perekonnana.

Uuringu tulemused avalikustati täna kell 12 toimunud pressikonverentsil. Uuring, mille raames küsitleti tuhandet inimest, lähtus eesmärgist saada faktipõhist informatsiooni eesti elanikkonna hoiakutest seonduvalt kooseluseadusega ning ennekõike sellega, mil moel suhtuvad inimesed homoseksuaalsete suhetega seonduvatesse küsimustesse.

SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid selgitas, et uuring sai läbi viidud, andmaks ka rahvasaadikutele selget ja usaldusväärset faktipõhist ülevaadet selle kohta, millised on eestimaalaste veendumused seonduvalt homoseksuaalsete suhete ning nende õigusliku reguleerimisega.

“Peame oluliseks, et kõik rahvasaadikud oleksid kooseluseaduse üle hääletades võimalikult hästi informeeritud, millised lahendused oleks kooskõlas rahva tahte, ootuste ja kõlbeliste tõekspidamistega ja millised mitte,” ütles Vooglaid.

“See, et enamik eesti inimesi peab homoseksuaalseid suhteid ebamoraalseks, ei pruugi valitsuspartei juhtidele meeldida, ent see ei tähenda, et rahvaesindajatena ei peaks nad sellega arvestama ning seda austama,” võttis Vooglaid teema kokku ning avaldas lootust, et kooseluseaduse hääletamisel austavad riigikogu liikmed rahva tõekspidamisi, tahet ja ootusi.

Uuringu tulemustega saab tutvuda aadressil www.kooseluseadus.ee.

Augustikuus Eesti Rahvusringhäälingu tellitud ja TNS Emori läbiviidud uuringu tulemuste kohaselt ei toeta kooseluseaduse vastuvõtmist mitte ühegi partei valijate enamus.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.