USA alustas sõjaväega Lääne-Aafrika ravimist

Kuigi USA ametivõimud rahustavad igal võimalikul juhul rahvast, et nad ei pea suurt Ebola epideemiat oma riigis võimalikuks, on üldsuse närvid pingul, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eelkõige on selle ajendanud Thomas Eric Duncan, kes eilsete teadete järgi viibis väga kriitilises seisundis Texase osariigi Dallase haiglas. Lääne-Aafrika riigi Libeeria kodanik Duncan saabus USA-sse 20. septembril ja hakkas end neli päeva hiljem kehvasti tundma. Haiguse avastamine venis pikale ning ta  puutus juba puruhaigena enne isoleerimist kokku sadade kohalikega, kes võisid ohtu sattuda.

Kuigi seni pole ühelgi Duncaniga kokku puutunud isikul midagi samasugust avastatud ja USA ametivõimud rõhutavad, et Ebola laiem levik riigis oleks ülimalt vähetõenäoline, on see siiski pannud valitsuse kiiremas korras reageerima. Eelkõige tehakse seda Ebola epideemiaga maadlevates Lääne-Aafrika riikides, et peatada viirusepuhangu aina hoogsam levik.

Ühendriikide president Barack Obama teatas küll juba septembri keskel, et annab sõjaväele ülesande hakata Lääne-Aafrika riikides Guineas, Libeerias ja Sierra Leones, kus epideemia kõige rohkem vohab, juhtima Ebolaga võitlemise operatsiooni. Tõeliselt käivitati masinavärk alles eelmisel nädalal, kui teele saadeti üle 3000 sõduri. Tegemist on peamiselt pioneeride ja logistikutega, kelle peaeesmärk on püstitada kiirkorras ja suurel hulgal välihospidale. Kokku hinnatakse operatsiooni maksumuseks vähemalt miljard dollarit .

Reedel andis USA kaitseministeeriumi pressiesindaja mõista, et sellega ei pruugi operatsioon veel piirduda. Meedia teatel võidakse USA kohalolekut lähiajal suurendada isegi 4000 sõdurini.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.