PILDID: ITK staažikaim arst jäi koju

ITK õnnitles septembri lõpus kardioloog Helgi Jaagust tema töökarjääri viimasel päeval. Staažikal arstil oli tööaastaid samas töökohas 43.

Funktsionaaldiagnostika osakonna juhataja Jaagus oli seni ITK pikima staažiga arst, sest oma esimeseks tööaastaks saab ta lugeda 1961. Sisearstina alustanud Jaagus loeb oma õpetajaks kardioloogia alal Boris Liebermanni, kes oli 1960ndatel haiglas osakonnajuht. Ajastule omaselt on Jaagus end täiendanud Venemaal ja kaitsnud Moskvas 1981. aastal väitekirja ehhokardiograafia alal. Muu hulgas on tal on olnud võimalus ka kosmonautide ehho-protokolle.

Aastast 1975 on ta ITKs ehhokardiografist. Aastas tegi ta keskmiselt 1500 uuringut. Ka oma viimasel tööpäeval vaatas ta ultraheliaparaadi all üle 13 patsiendi südamed. "Stressi on rohkem ja see kajastub ka inimeste südametes," tõdeb ta. Kojujäämine ei tähenda tema sõnul niisama istumist. Ja ega ka haiglauksed pruugi lõplikult sulgunud olla, lisab ta elutargalt.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas senistel tegijatel peaks olema haigekassa lepingule eelisõigus?

 • Jah
  36% (16)
  36% (16)
 • Ei
  33% (15)
  33% (15)
 • Raviaha peaks liikuma patsiendiga kaasa
  31% (14)
  31% (14)

Vastanuid: 45

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.