Liit: arstid on soolevähi sõeluuringuteks valmis

Eesti saab juurde veel ühe vähi sõeluuringu, kui 2016. aastal hakatakse arsti juurde kutsuma üle keskea mehi ja naisi, et teha kindlaks soolevähi võimalikkus.

Vähiliidu alanud traditsiooniline vähinädal ongi pühendatud soolevähile, vahendasid ERR uudised.

"Meil on juba üle kümne aasta rinna- ja emakakaelavähi sõeluuring, kuid kahjuks meil ei ole soolevähi puhul õnnestunud alustada isegi mitte pilootprojektiga. Arstkond on selleks valmis," rääkis Eesti Vähiliidu nõukogu esimees Vahur Valvere.

"Plaan on alustada peitveretestist ja ainult sellise vastuse puhul, mis annab alust arvata, et seal midagi on, läheb patsient edasi lisauuringutele, kui ta sellega nõus on. Maailmapraktika näitab, et umbes 90 protsendil juhtudest ollakse sellega nõus," lisas onkokirurg Tiit Suuroja.

Maailmas haigestub soolevähki üle miljoni inimese aastas ja see on leviku poolest 3. kohal olev vähiliik. Euroopas on soolevähk teisel kohal, sellesse haigestub igal aastal umbes 450 tuhat inimest.

Eestis on üle 770 esmajuhu aastas, haiguse tagajärjel sureb üle 400 inimese.

Samas on varajase avastamise korral tegu ühe paremini ravitava kasvajaga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.