Väljaanne: norralannal diagnoositi Ebola  

Norra lehe Verdens Gang andmetel diagnoositi Aafrika Sierra Leones norralannal Ebola.

Norrasse ravile transporditav naine töötas rahvusvahelises abiorganisatsioonis Piirideta Arstid. Norralannast meditsiinitöötaja on esimene põhjamaalane, kelle on kinnitatud Ebolasse haigestumine.

Norra välisministeerium teatas, et nad plaanivad evakueerida Sierra Leonest kõik Norra kodakondsusega humanitaartöötajad, kirjutas Postimees.

«Välihaiglas töötanud norralanna sai nakkuse. Ta toimetati esmalt Sierra Leone pealinna Freetowni, sealt edasi Norrasse ravile,» teatas organisatsiooni Piirideta Arstid esindaja Anne Cecilie Kalterborn.

Ta lisas, et laboritestid kinnitasid naise Ebolasse nakatumist ning tegemist on esimese Norra kodakondsusega isikuga, kes selle raske haiguse sai.

Möödunud nädala avastati USAs Ebolass nakatunud mees, kes samuti oli töötanud Ebola leviku piirkonnas. Lisaks sai nakkuse telekanalile NBC töötanud vabakutseline kaameramees. Need nakatunud viidi USAsse ravile.

Lääne-Aafrikas said Ebola ka kaks USA humanitaartöötajat, kes nüüdseks on katsetamisjärgus ravimite abil paranenud.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on seni Ebolasse surnud umbes 3500 inimest ning haigestunuid on rohkem kui 7000.

Ebola levib Lääne-Aafrika riikides Sierra Leones, Guineas, Libeerias ja Nigeerias.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.