Ross: ravikvaliteet on lepingutesse kirjutatud

Oma ettekandes reedel arstiteaduskonna päevadel märkis haigekassa juht Tanel Ross, et tänavu on partneritele uued lepingutingimused, mille tähtis osa on ravikvaliteedi tagamine.

"Meie lepingu üldtingimustes on sellest aastast kvaliteedi tingimused senisest rohkem lahti kirjutatud," rääkis ta. Ross lisas, et tähtis on, et neid kvaliteedinõudeid ka täidetaks. Selleks töötatakse välja mehhanism lepingute üldtingimuste täitmise jälgimiseks.

Valdav enamik kindlustatutest ei ole meditsiinilise haridusega, jätkas ta. "Sügavam huvi tekib alles esimese terviseprobleemiga," rääkis Ross. Seetõttu on haigekassale ja ka haiglatele olulised regulaarsed patsientide tagasiside küsimustikud. "Üks on kindel - kindlustatu ootab personaalselt lähenemist. Lisaks aega, suhtlust, tähelepanu ja valikuvõimalusi."

Dekaan Joel Starkopf küsis, miks Eestimaal käiakse rohkem arstil kui mujal riikides, näiteks Soomes. Ross vastas, et ilmselt see pilt on selline eriarstiabi puhul. Tema sõnul tuleb teha kõik selleks, et suurendada usaldust esmatasandi vastu, seega seal pakutava ravi kvaliteeti vastu. Teiseks kinnitas ta, et ravijärjekordade pikkus ei saa olla ainsaks kvaliteedi mõõdupuuks."See on vaid üks lihtne meetrik, sest ooteaeg kas 6 nädalat või 8 kuud ei saa olla kvaliteedi mõõdupuuks. Oluline on, et ravi saadaks meditsiinilises mõtted õigeaegselt, mis ühtlasi tähendab, et ooteaja pikkused võivad olla erinevad tulenevalt patsiendi olukorrast jms. Vastav analüüs on, muuseas, ka meie tegevuskavas," ütles Ross.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.